www.neurologos.pl
Zdrowy, harmonijny rozwój oraz przywracanie funkcji niezbędnych do satysfakcjonującego życia stanowią misję placówki

Mentoring - odkrywanie  oraz wspieranie realizacji  własnych celów życiowych, to ważna misja dla każdego z nas. Jednak zdarza się, że jesteśmy pełni wątpliwośći jaka droga rozwoju będzie najlepsza, gdzie rzeczywiście się sprawdzimy, w jakich dziedzinach życia możemy oczekiwać spełnienia. Bywa też tak, że jesteśmy zmotywowani do osiągnięcia wytyczonych celów, lecz brakuje nam pewności jak je realizować w praktyce. A czasami życie wydaje się tak zagmatwane, że nie wiadomo w którą stronę postawić pierwszy krok. Tym wszystkim, którzy pragną oraz potrzebują wsparcia na ścieżce życiowego samorozwoju, proponuję sesje mentoringowe. Poznanie siebie, własnych mocnych stron, atutów, potencjalnych sfer rozwoju stanowi sedno życia. Razem będziemy podążać w stronę efektywnych, racjonalnych lub kreatywnych czy odkrywczych rozwiązań, które pozwolą w dalszą drogę  wyruszyć z  pewnością siebie  oraz odwagą. Zacznijmy od zaakceptowania naszego otoczenia i własnego w nim usytuowania. Nie warto zmieniać innych lub wpływać na ich zachowanie, gdyż wymaga to ogromu wysiłku i zaangażowania. Nasze własne życie leży wówczas odłogiem. Czy stać nas na taką rozrzutność ? Jeśli Twoje przekonania są w pełni racjonalne oraz uwzględniają okoliczności, to Twoje działania i konsekwencje tych działań będą zdrowe i korzystne. Jeśli jednak dokuczają Ci automatyczne schematy myślowe, naleciałości pokoleniowe, niepewność, dezorientacja, wzorce postępowania przyjete od innych - konfrontacja z rzeczywistością może poważnie rozczarowywać. Warto wówczas zainwestować we własny wzrost, akceptując samego siebie, poznając własne mocne i słabe strony, kochając siebie bezwarunkowo. Zyskamy wówczas my sami a także inni w naszym otoczeniu, na zasadzie efektu domina. Taka postawa zaowocuje umiejetnością oceny sytuacji, łatwością podejmowania decyzji. Rozwój osobisty i poznanie własnej osobowości ułatwia także doskonalenie zawodowe. Dzięki znajomości własnych przymiotów i konieczności szlifowania rozpoznanych słabszych stron, możemy pokusić się o zbudowanie wymarzonej pozycji zawodowej, skonstruowanie planu strategii rozwojowej oraz spełnienie w życiu prywatnym. 

  Celem skrócenia ścieżki samopoznania i określenia typu własnej osobowości wartościowe jest wykonanie odpowiedniego testu, który uwzględnia wszystkie cechy charakterystyczne jednostki i określa sposoby radzenia sobie z problemami. Zwiększenie samoświadmości, rozpoznanie własnych potencjałów i słabych stron oraz akceptacja samego siebie, to istotna zaleta w budowaniu sensownej przyszłości. Poszukując informacji w źródłach naukowych czy w internecie wszyscy niemalże zetknęliśmy się z klasyczną typologią osobowości, która wyróżnia 4 kategorie temperamentów. W ujęciu tym występuje: choleryk, flegmatyk, melancholik, sangwinik. Obecnie funkcjonuje zdecydowanie bardziej rozbudowana typologia osobowości, która obejmuje aż 16 typów. Opisana została przez panie Isabel Briggs Myers  i Katherine Cook Briggs. Pozwolę sobie pokrótce zaprezentować opisy typów osobowości pod kątem profilu zawodowego każdego z nich, którego opracowaniem zajmowała się Molly Owens z amerykańskiej organizacji Truity Psychometrics. 

INTJ -  kreatywny, strateg z planem na wszystko. Zarabia więcej gdy prowadzi własną działalność ale nie lubi pracować w domu.
INTP - innowacyjny, żądny wiedzy twórca. Preferuje samozatrudnienie i chętniej pracuje w biurze niż w domu.
ENTJ - odważny, pomysłowy, nastawiony na rozwiązania lider zespołów projektowych. Lepiej zarabia prowadzac własną działalność.
ENTP - bystry i ciekawy świata, lubi intelektualne potyczki. Preferuje samozatrudnienie i więcej zarabia pracując w domu.
INFJ -  inspirujący,cichy i tajemniczy idealista. Zarabia więcej gdy pracuje zdalnie.
INFP - uczynny i miły, poświęca się dla ważnej sprawy. Nadaje się do pracy zdalnej i preferuje samozatrudnienie.
ENFJ - inspirujący, charyzmatyczny lider, potrafi wpłynąć na słuchaczy. Potrafi zarządzać zespołem, nie radzi sobie z pracą zdalną.
ENFP - pozytywnie nastawiony, otwarty entuzjasta. Lepiej zarabia prowadząc własną działalność.
ISTJ -  praktyczny, racjonalny indywidualista. Potrafi zarządzać ludźmi, gdy prowadzi własną firmę wówczas zarabia więcej.
ISFJ -  oddany obrońca ukochanych osób. Preferuje pracę w domu, nie pragnie prowdzić własnej firmy.
ESTJ - doskonały administrator, niezrównaniee zarządza ludźmi. Zarabia najwięcej ze wszystkich typów osobowości.
ESFJ - opiekuńcza, pomocna, otwarta i popularna osoba. Osiąga najwyższą satysfakcję z pracy i wysokie zarobki.
ISTP - praktyczny i odważny mistrz i eksperymentator. Nie preferuje prowadzenia własnej firmy, raczej niskie zarobki.
ISFP - czarujący, elastyczny innowacyjny artysta. Nie ma predyspozycji do własnej działalności, chętnie pracuje w domu.
ESTP - bystry, energiczny, ryzykant. Ma predyspozycje do zarządzania zespołem, osiąga wysokie dochody.
ESFP - spontaniczny, energiczny, rozrywkowy typ. Preferuje pracę zdalną, cieszy go praca ale osiąga niskie dochody.

Warto poznać i wyłonić z tej różnorodności własny typ osobowości i pogłębić wiedzę o sobie. To najlepsza inwestycja na przyszłość. Dzięki rozmowie, testom, wizualizacji i ćwiczeniom, dowiesz się o sobie w krótkim czasie o wiele więcej niż jest to możliwe w realnym życiu, które płynie we własnym rytmie. Nie zwlekaj, zacznij najciekawszą z przygód życia już dziś i śmiało podążaj do przodu.

ZAPRASZAM TEŻ NA SESJE TRANSGRESJI RODZINNEJ